HomeO nas
Fundacja Żywego Słowa
Skaczący Słoń
O nas

Fundacja Żywego Słowa Skaczący Słoń
Słoń jest jedynym nieskaczącym ssakiem, a zatem nazwa fundacji nawiązuje do wykonania rzeczy niemożliwych. Dotarcie z żywym słowem, niecodziennymi programami edukacyjnymi do dzieci i młodzieży wywodzących się z różnych środowisk oraz pomoc młodym twórcom, którzy nie zawsze wierzą w swoją moc, to nasza dewiza. Jest wiele fundacji, które niosą pomoc osobom chorym lub potrzebującym wsparcia materialnego. My swoją pracą chcemy skupić się na otwieraniu barier i roztaczaniu nowych horyzontów przed młodymi ludźmi. Pokazując im co można w życiu osiągnąć, zaszczepiając w młodych umysłach pasję do rozwoju intelektualnego i artystycznego. Początkową inspiracją do założenia fundacji było stworzenie wydawnictwa dla dzieci z dysfunkcjami wzroku, gdyż to one często nie mają dostępu do ciekawych, działających na wyobraźnię wydawnictw.

Rzeczywiście fundacja przyczyniła się do wydania bajki w postaci audiobooka pt.: „Mądra Gąska”. Bajeczka ta została napisana przez założycielkę fundacji Karolinę Kasprzak, a opracowanie muzyczne przygotował obecny prezes Paweł Murlik. Dzięki wsparciu województwa kujawsko-pomorskiego audiobook ten był dostępny nieodpłatnie w formie płyty CD.

Obecnie fundacja działa głównie w województwie śląskim realizując bardzo widowiskowy program z zakresu fizyki i astronomii
pt.: „ W drodze do gwiazd”. Program ten realizowany przez fundację, również jest bezpłatny dla uczestniczących w nim dzieci i młodzieży.Zarząd Fundacji:
Prezes Zarządu:
Paweł Murlik
Członek Zarządu (założyciel): Karolina Kasprzak Albińska


Paweł Murlik - urodzony w Bydgoszczy w 1975 roku. Od dziecka interesował się techniką, a w szczególności urządzeniami pracującymi na scenie. Od młodych lat miał styczność z estradą dzięki swojemu ojcu, który pracował jako akustyk, w zespole estradowym. Niejednokrotnie, już jako nastolatek, uczestniczył w przygotowaniach koncertów. Również w innej dziedzinie Paweł Murlik poszedł w ślady ojca. Przez wiele lat uczęszczał na prywatne lekcje gry na instrumentach muzycznych. To zaowocowało faktem, iż poznał scenę też z innej strony. Grał w zespołach: BODYSNATCHER, DAYDREAM, LITTLE WINGS.

Współpracował z muzykami takimi jak: Witold Albański (LORD VADER, JARY BAND) , Sebastian Makowski (PTAKY), Adam Płotnicki,  Takayuki Hirata. Paweł Murlik, jako muzyk występował na większości kultowych scen w Polsce: Woodstock, WOŚP (scena główna przed Pałacem Kultury), Sopot (przed molem), Kraków (Błonia), Warszawa (Pole Mokotowskie), Chorzów (Park Śląski). Jednocześnie cały czas pasjonowała go technika multimedialna od zaplecza. Oprócz organizowania przeróżnych koncertów i innych form scenicznych, zajmował się realizacją nagrań (Studio CARIT ART.), produkcją audycji telewizyjnych (TVP Bydgoszcz „Scena” i „Muzyczny Kram), a także tworzeniem widowisk (SYNTH ART). Jest współtwórcą scenariusza otwarcia Pucharu Europy w Lekkiej Atletyce SPAR 2004, gdzie pełnił również rolę kierownika artystycznego. Jako człowiek, któremu rozwiązania multimedialne nie są obce podróżował po całym świecie biorąc udział w najbardziej prestiżowych targach Musik Messe-Niemcy, Namm Show-USA, China Music- Chiny. Odpowiadał również za rozwiązania techniczne w Śląskim Teatrze Tańca wypracowując setki godzin z kilkudziesięcioma artystami z całego świata. Jest związany również ze sceną Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Nadal komponuje utwory muzyczne w zaciszu swojego studia domowego i pracuje jako dziennikarz dla wydawnictwa „Muzyka i Technologia”.
 

Karolina Kasprzak – aktorka i autorka licznych wierszowanych historyjek. Uwielbia kreować kolorową rzeczywistość na scenie i słowem pisanym. Najlepszym recenzentem dla niej są jej córki – kilkuletnia Kalinka i dorosła już Sonata. Każde spotkanie z dziecięcym odbiorcą daje jej radość i twórczą energię! Współpracowała z Teatrem Dialog z Krakowa a obecnie z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino. W telewizji można było ją oglądać w audycji „Czytanie na spanie” na antenie TVR. Jako aktor i lektor Karolina użyczała swojego głosu w opracowaniach dubbingowych oraz rozgłośniach radiowych.
Aneta Murlik (Lemańska)
- swoją karierę zawodową rozpoczęła tuż po studiach. Pracowała dla jednej z poznańskich agencji, zajmujących się niecodziennymi zleceniami. Od prostych akcji promocyjnych, po duże zlecenia mające na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej. Akcje miały miejsce na terenie śląskich miast, a w szczególności większych placówek handlowych. Często organizacja takich przedsięwzięć wymagała koordynacji pracy kilkudziesięciu osób. Wspólnie z mężem (Pawłem Murlikiem) postanowili połączyć siły i na bazie swoich doświadczeń udzielać się przy pracy w fundacji. Obecnie Aneta Murlik odpowiada z logistykę realizowanych projektów.


 


Dane Fundacji:
Fundacja Żywego Słowa Skaczący Słoń
ul. Moniuszki 54
41-807 Zabrze
NIP: 967-134-23-47
REGON: 340908710
KRS: 0000385071

mail: pawel.murlik@skaczacyslon.pl

Konto Fundacji:
Bank BGŻ
84 2030 0045 1110 0000 0276 3190

Status Fundacji

Przyjaciele  Skaczącego Słonia


Edyta Walicka – Koordynator wielu przedsięwzięć fudnacji. W pracy zawodowej zajmuje się organizacją lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatów artystycznych oraz imprez kulturalnych i artystycznych, a także imprez o charakterze seminaryjnym i targowym. Autorka artykułów i recenzji teatralnych, z wykształcenia kulturoznawca i teatrolog.Agata Wierszeń – w projektach fundacji jest odpowiedzialna za animacje teatralne. Od 2006 roku związana z teatrem ZL (Tarnowskie Góry), wraz z którym zdobyła wiele nagród (m.in. na XIII Forum Teatrów w Poznaniu, XXXV Tyskich Spotkaniach Teatralnych, Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Wiedzę i umiejętności poszerzała m.in. w Studium Wokalno-Baletowym przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach, a także podczas warsztatów aktorskich. Ponadto angażuje się w różnorakie działania artystyczne (m.in. happening, performans, dubbing).


Amadeusz Miszuda – w projekcie „W drodze do gwiazd” pełni funkcję nadzoru nad treściami merytorycznymi i naukowymi pod kątem wiedzy o astronomii. Przy wdrożeniu projektu przeprowadził szereg konsultacji, aby dostosować treści naukowe do potrzeb edukacji dzieci w wieku od 10 do 13. Obecnie jest studentem astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Brał udział między innymi w obserwacjach tranzytu Wenus, a także udzielał się na forum europejskim jako uczestnik Międzynarodowej Konferencji Astronomi Valence (Francja) w 2013 r.Michał Wawrzyniak – człowiek sceny ale... najlepiej się czuje na jej zapleczu lub w miejscu gdzie nie jest widoczny dla publiczności. Realizator oświetlenia w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Swoje doświadczenie zdobywał również realizując budowę scen na potrzeby koncertowe dla wielu polskich gwiazd. Obecnie sprawuje pieczę nad większością eventów fundacji wymagających oświetlenia scenicznego.


 

Home|O nas